Кучерявий пелікан – диво природи, що з’явилося на Тузлівських Лиманах

У національному природному парку “Тузлівські лимани” (Одеська область) зареєстровано вражаюче природне явище – з’явився кучерявий пелікан, який є дуже рідкісним та вразливим видом. За словами екологістів, це свідчить про унікальність і природну різноманітність регіону.

Деталі Знайдення

Доктор біологічних наук та представник природного парку, Іван Русєв, повідомив, що декілька особин кучерявих пеліканів вже спостерігалися в районі “Тузлівських лиманів”. Він зауважив, що це явище спричинене зимовими штормами, які пересувають птахів уздовж узбережжя.

Особливості Кучерявого Пелікана

Кучерявий пелікан, занесений до Червоного списку МСОП, Європейського червоного списку та Червоної книги України, відзначається розмахом крил приблизно 320 см. Цей вид є вразливим, і його чисельність потребує уважного контролю та заходів щодо збереження.

Харчування та Особливості Поведінки

Русєв поділився інформацією про поведінку та харчування кучерявого пелікана. Птах полює на рибу як поодинці, так і групами, і здатний пристосовуватися до температур близько 0 °C. Його головним джерелом їжі стає риба розміром до 30 см. Пелікани можуть прокладати значні відстані вздовж акваторії та мають звичай кочувати до 50 км в залежності від сезону.

Специфічні Загрози та Заходи Збереження

Вчений підкреслив, що пелікани, як і багато інших птахів, стикаються із значними труднощами через гучність шахт і шум. Зазначено, що збереження цього унікального виду вимагає уваги до його середовища та заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу антропогенних чинників на природу.

Поява кучерявих пеліканів у “Тузлівських лиманах” свідчить про величезну природну цінність регіону та необхідність продовження заходів щодо збереження та охорони природного середовища. Кроки для збереження цього рідкісного виду допоможуть підтримати екосистему та розмаїття флори та фауни регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Графік опалювального сезону в Одеській області: Южне, Білгород-Дністровський та Чорноморськ отримають тепло у домівки пізніше за всіх
Next post Укренерго інвестує майже 4 мільярди в лінії електропередач для забезпечення енергетичної незалежності Одеської області від Росії