Югинвест
PREMIER

Дом у моря PREMIER

Отдел продаж: yuginvest.com
Южный, ул.Химиков 14 офис 5

+380 (66) 780 70 58

+380 (93) 973 88 55

Ошибка в тексте?
Выделите ее мышкой.
И нажмите Система Orphus
Реклама

Реклама


Новини освіти міста Южного за листопад 2013 року

Семінар для практичних психологів та соціальних педагогів

28 листопада 2013 року на базі НВК ім. В. Чорновола відбувся міський семінар для практичних психологів навчально-виховних закладів та соціальних педагогів ЗНЗ на тему:«Психолого-педагогічний супровід важковиховуваних дітей».

В рамках семінару було представлено досвід виховної роботи заступника директора  Чайківської О.О. , досвід роботи соціального педагога Сучкової І.Ю., досвід роботи практичного психолога Кравченко В.В. з даної проблеми. Також учасники семінару мали змогу відвідати виховний захід «Урок доброти» у 4 класі підготовлений Тютюнниковою О.В.

ІІ ( міський) етапХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

На виконання наказу управління ОКСМП ЮМР № 418 -О від 8 листопада 2013 року «Про проведення І та ІІ етапів ХІV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра. Яцика» 29 листопада 2013 року був проведений ІІ ( міський) етап ХІV Міжнародного конкурсу з української мови ім Петра Яцика, в якому взяли участь 34 учні - переможці І (шкільного) етапу даного Конкурсу. Захід був проведений на базі НВК ім. В. Чорновола за завданнями, підготовленими науково-методичним центром української мови та літератури ООІУВ.

Згідно з протоколами засідання журі 9 учнів стали переможцями даного Конкурсу та отримали право участі у ІІІ ( обласному) етапі.

Прізвище, ім'я, по батькові учасника

Назва навчального закладу

Клас навчання

Місце, зайняте на ІІ етапі Конкурсу

Прізвище, ім'я, по батькові працівника, який підготував учня

1

Кулєшова Анастасія Олександрівна

НВК ім. В. Чорновола

3

І

Лисицька Ніна Георгіївна

2

Кучеренко Валерія В'ячеславівна

Авторська школа М.П.Гузика

4

І

Манзюк Раїса Вікторівна

3

Іщенко Олександра Віталіївна

Авторська школа М.П.Гузика

5

І

Алєманова Ірина Володимирівна

4

Міщенко Ярославна Андріївна

НВК ім. В. Чорновола

5

І

Ворожбит Ксенія Євгенівна

5

Луценко Костянтин Олександрович

Авторська школа М.П.Гузика

6

І

Яблунівська Ольга Іванівна

6

Жарікова Валерія Дмитрівна

ЗОШ №1

7

І

Омельченко Зінаїда Іванівна

7

Войталова Анастасія Олександрівна

Авторська школа М.П.Гузика

9

І

Кузіна Ірина Олегівна

8

Токаленко Богдан Анатолійович

Авторська школа М.П.Гузика

10

І

Кузіна Ірина Олегівна

9

Пекарська Христина Олегівна

ЗОШ №1

11

І

Маноля Юліана Іванівна

 

Міське методичне об'єднання вчителів початкової освіти м. Южного

Відповідно до річного плану міського методичного кабінету відділу освіти управління ОКСМП ЮМР для вчителів початкової освіти на базі ЗОШ №1 27.11.2013 року було проведено семінар з питання «Сучасні методи і форми навчання з математики, що забезпечують нову якість освіти. Групові та парні форми роботи на уроці математики».

Слід зауважити, що відкритий урок є найпоширенішою формою методичної роботи в школі, і тому під час проведення семінару учасники мали змогу відвідати урок математики у 2-Б класі на тему: «Додавання і віднімання двоцифрових чисел». Мельниченко Світлана Вікторівна, вчитель початкових класів ЗОШ №1, провела цікавий урок - подорож, під час якого використовувались різні форми та методи роботи, інтерактивні ігри та вправи, що сприяли розвитку «емоційного інтелекту», залучали учнів до аналізу виконаної роботи, самооцінки. Діти з великим задоволенням та ентузіазмом виконували різні вправи і завдання в парі та групах. Правильно підібрані вправи по рівнях складності дозволили нарощувати складність у міру засвоєння матеріалу. Використання інтерактивних методів навчання дозволило зробити його цікавим, насиченим, цільним по структурі. В учнів виникало прочуття задоволення після кожного правильно виконаного завдання. Висока працездатність на протязі всього уроку забезпечувалась зміною видів діяльності, різними формами організації роботи, а також використанням здоров'язбережувальних технологій.

груповою та парною формою роботи

Під час обговорення уроку методист міського методичного об'єднання Єльчанінова І.А. зазначила, що відкритий урок є однією із сходинок до підвищення методичного рівня кожного вчителя, визначила переваги та недоліки використання на уроці математики роботи в парах та групах. Робота в групах дуже складна форма організації роботи в початкової школі. Небагато вчителів володіють нею настільки, щоб ділитися своїм досвідом. У більшості випадків названа вчителем робота в групах насправді груповою не є. Групова робота передбачає спільну діяльність, орієнтовану на досягнення спільної мети, діяльність із створення певного продукту. Плануючи роботу в групах, слід потурбуватися про залучення присутніх вителів до активної діяльності: створити з педагогів окрему групу й запропонувати їм виконати завдання, долучити педагогів до роботи учнівських груп як спостерігачів або учасників тощо.

Куца Людмила Вікторівна, вчитель початкових класів ЗОШ №1, розповіла про реалізацію Державних стандартів в процесі навчання математики.

Гордовська Ольга Василівна, вчитель початкових класів ЗОШ №1, зупинилася на питанні організації групової та парної форм роботи на уроках математики.

На закінчення міського методичного об'єднання учасники відвідали пересувну експозицію «Анна Франк. Урок історії».

Підводячи підсумки, учасники семінару зазначили, що інноваційні та інформаційні технології навчання стають необхідною ланкою сучасного уроку будь-якого типу.

 

Міські змагання з волейболу

27.11.2013 року на базі ЗОШ №1 в рамках міської спартакіади учнів загальноосвітніх навчальних закладів відбулися змагання з волейболу серед юнаків збірних команд шкіл міста. В даному заході взяли участь команди ЗОШ №1, НВК (ЗОСШ №2-Центр-ПТУ), АШГ, НВК ім..В. Чорновола. Змагання проводилися за коловою системою.

За підсумками довготривалої боротьби переможцями стала команда ЗОШ №1. Друге місце посіла команда АШГ, ІІІ місце - команда НВК (ЗОСШ №2-центр-ПТУ), ІV місце - НВК ім. В. Чорновола.

Всі команди були нагороджені грамотами, кубками та пам'ятними подарунками від волейбольного клубу «Хімік».

 

  

 

І (міський) етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2014» та міський конкурс «Вихователь року - 2014»

Щороку в Южному проводиться конкурс "Учитель року". В ньому беруть участь творчі педагоги закладів освіти міста. Цього року І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2014» та міський конкурс «Вихователь року - 2014» був проведений з18 по 22 листопада, та представлений номінаціями: «початкові класи», «географія», «вихователь дошкільного навчального закладу». В Конкурсі брали участь шість педагогічних працівників ЗОШ №1, Авторської школи М.П. Гузика , НВК ім. В.Чорновола, ДНЗ №1 «Золота рибка» ДНЗ №4 «Казка»:

- Козаченко Олександра Сергіївна, вчитель початкових класів ЗОШ №1;

- Маркович Леся Борисівна, вчитель географії Авторської школи М.П. Гузика;

- Федорчук Людмила Євгенівна, вчитель початкових класів НВК ім.. В.Чорновола;

- Терещенко Оксана Олександрівна, вихователь ДНЗ у складі НВК ім.. В.Чорновола;

- Савченко Ірина Михайлівна, вихователь ДНЗ №1 «Золота рибка»;

- Сидорук Олена Миколаївна, вихователь ДНЗ №4 «Казка».

«Учитель року» та «Вихователь року» - одне із серйозних творчих випробувань для вчителів. Це не просто конкурс, а свято тих, чиїми стараннями, ентузіазмом зберігаються і примножуються кращі традиції української школи.

Під час заходу всі учасники зарекомендували себе фахівцями високого рівня, педагогами, здатними творчо реалізувати як традиційні форми і методи навчання, так і новітні освітні технології. Конкурсанти показали глибоку обізнаність із сучасними досягненнями психолого-педагогічної науки в галузі дидактики, методики викладання відповідних предметів, розуміння головної мети освіти - реалізація нової стратегії навчання як важливої складової розвитку особистості, суспільства та держави у ХХІ столітті.

Щоб досягти перемоги, учасникам конкурсу потрібно було показати свою майстерність у проведенні уроку, розкрити власну педагогічну ідею щодо підвищення ефективності навчально-виховного процесу, представити себе як творчу особистість.

За підсумками І ( міського) етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2014» переможцем стала Козаченко Олександа Сергіївна, вчитель початкових класів ЗОШ №1.

Переможцем міського конкурсу «Вихователь року - 2014» стала Терещенко Оксана Олександрівна, вихователь ДНЗ у складі НВК ім. В.Чорновола.

 

«Виховання толерантності учнівської та студентської молоді»

За сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки міжнародних фондів ІТF «Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research» та Claims Conferene, Будинку Анни Франк (Нідерланди), Благодійного фонду «Дар» на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів з 19 по 21 вересня 2013 року Інститут Юдаїки (Київ) було проведено семінар-навчання для вчителів історії та учнів ЗНЗ Одеської області в рамках міжнародного освітнього проекту . На семінарі учасники опанували майстерність екскурсоводів, отримали великий інформаційний пласт та навчилися викладати свої думки в короткій і чіткій формі.

На виконання листа Одеського обласного інституту удосконалення вчителів від 04.10.2013р. №641, з метою подальшої реалізації даного проекту в ЗНЗ міста з 18 по 30 листопада 2013 року відбулася презентація трьох виставок в загальноосвітніх закладах міста Южного:

- «Анна Франк. Урок історії» - в ЗОШ №1

- «Джерела толерантності» - в АШГ

- «Голодомор - Голокост - ГУЛаг - три трагедії на Українській землі в ХХ столітті» - в НВК ім.В.Чорновола

Даний проект сприяє вихованню у школярів розуміння цінності людського життя, формуванню гуманістичних принципів побудови суспільства, зниженню рівня агресії в молодіжному середовищі. Основна мета - формування громадянського суспільства, яке усвідомлюватиме небезпеку тоталітаризму для окремої особистості для людства й в цілому.

Під час демострації відбувалося взаємовідвідування виставок старшокласниками та педагогами різних шкіл міста.

 

Школа молодого спеціаліста

15.11.2013 року на базі НВК ім. В.Чорновола відбулося засідання школи молодого спеціаліста, на якому були присутні 16 вчителів та вихователів НВЗ міста: ЗОШ №1, АШГ, НВК ім. В.Чорновола, ДНЗ №4, ДНЗ №5.

В рамках засідання було проведено психолого-педагогічний семінар з елементами психологічного тренінгу «Адаптація молодих спеціалістів». Метою заходу було:

- формування впевненості у правильності вибору професії;

- сприяння психологічній адаптації молодих педагогів до умов роботи в НВЗ;

- корекція хибних очікувань і типових ілюзій щодо роботи;

- підвищення мотивації професійної діяльності, відшукування оптимальних моделей поведінки в педагогічному середовищі;

- добір оптимальної стратегії професійної діяльності.

 

Змагання з гандболу серед дівчат

13 листопада 2013 року відбулися змагання з гандболу серед дівчат, які проходили за програмою міської спартакіади серед шкіл міста. Ігри відбувалися на базі Авторської школи М.П. Гузика. В змаганнях взяли участь команди ЗОШ №1, НВК (ЗОСШ №2 - Центр - ПТУ), АШГ, НВК ім. В. Чорновола. Гра проходила за коловою системою. Цікавий і напружений поєдинок закінчився перемогою дівчат команди ЗОШ №1. На другому місті - команда АШГ, на третьому - НВК (ЗОСШ №2 - Центр - ПТУ), четверте місце посіла команда НВК ім.. В. Чорновола.

 

Семінар - тренінг «Комп'ютерна програма електронного обліку навчальної літератури « Шкільний підручник»

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. №781 « Деякі питання забезпечення підручниками та навчальними посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів» та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.02.2011 р. № 132 « Про проект зі створення єдиної системи централізованого електронного обліку підручників у загальноосвітніх навчальних закладах» 07 листопада 2013 року на базі НВК ім. В. Чорновола пройшов семінар - тренінг для шкільних бібліотекарів міста на тему: «Комп'ютерна програма електронного обліку навчальної літератури «Шкільний підручник»». Головна мета комп'ютерної програми «Шкільний підручник» - швидка та якісна обробка інформації щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів підручниками та посібниками навчання.

Методист міського методичного кабінету І.А. Єльчанінова. Ірина Анатоліївна надала методичні поради щодо використання єдиної системи централізованого електронного обліку підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Керівник міського методичного об'єднання шкільних бібліотекарів Артюх Н.П. - бібліотекар ЗОШ №1, ознайомила присутніх з теоретичною базою комп'ютерної програми електронного обліку навчальної літератури. З «Алгоритмом роботи шкільного бібліотекаря з комп'ютерною програмою обліку навчальної літератури « Шкільний підручник»» ознайомила бібліотекар НВК ім. В. Чорновола Кравченко О.В.

Бібліотекарі переглянули електронний варіант Програми та працювали з опорними таблицями.

Впровадження програми значно покращує якісні показники з питань обліку навчальної літератури на рівні шкіл, районів, областей, підвищує швидкість та ефективність обробки інформації на всіх рівнях, що дозволяє оперативно реагувати на потреби сьогодення.

Інформація підготовлена завідувачкою міського методичного кабінету Виноградовою Ж.Г. та методистом ММК Бардук Ю.В.

Источник yuzhny.org
Просмотров: 2542 ]]>Печать]]>

В этом разделе: